Has Ambulans Logo

444 9 018

Ambulans ve Revir Hizmetleri

7/24 Sağlık hizmeti çözümleri

Ambulans ve Revir Hizmetleri

Ambulans ve revir hizmetleri, işletmenizin ihtiyacına göre belirlenmektedir. Alışveriş merkezi, şantiye, otel, spor salonu, fabrika gibi yerlerde ambulans ve revir hizmeti verilmektedir. Has Ambulans olarak hazırladığımız bu yazımızda “Ambulans ve Revir Hizmeti Nedir?”, “Ambulans ve Revir Hizmeti Nerelerde Verilir?” başlıklarına değineceğiz.

Ambulans ve Revir Hizmeti Nedir?

Ambulans ve revir hizmeti, firmaların taleplerine göre çeşitli donanımlarla sunulan acil tıbbi müdahale çeşitleridir. Kaza, yaralanma veya olumsuz sağlık sorunlarının yaşanma olasılığı yüksek olan bazı yerlerde revir ve ambulans hizmeti zorunlu tutulmaktadır. Kişilerin can sağlığını riske atmamak ve olağan risk hallerine karşı önlem almak için çeşitli acil yardım ekipmanları ile sağlık ekibi bulundurulmaktadır.

Ambulans ve Revir Hizmeti Nerelerde Verilir?

Ambulans ve revir hizmeti kurumsal firmaların daha sık tercih ettiği bir hizmettir. Geniş kitlelerin yer aldığı alanlarda risk durumlarının yaşanması daha büyük bir olasılıktır. Bu nedenle revir ve ambulans hizmetinin olması gerekir. Kiralanan ambulanslarda duruma ve isteğe göre sağlık personelleri olur ya da olmaz. Has Ambulans olarak ambulans ve revir hizmeti verdiğimiz yerler:

  • Alışveriş Merkezleri: Alışveriş Merkezlerinde yaşanabilecek sağlık problemlerine karşı acil tıbbi müdahale ünitesi (revir) bulundurulması zorunluluğu vardır. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın yayınladığı yönetmelikte bu ibare yer almaktadır. Aynı zamanda satış alanlarının hacmine göre bir veya birden çok sağlık ekibi personeli bulunmasına karar verilmektedir.
  • Acil tıbbi müdahale ünitesinde alışveriş merkezinin büyüklüğüne yeterli olacak tıbbi malzeme de olması gerekir. Has Ambulans alışveriş merkezlerinde yönetmeliklere uygun şekilde profesyonel sağlık ekibiyle revir ve ambulans hizmeti vermektedir.
  • Oteller: Oteller büyük kitlelere hizmet vermektedir. Otellerde de oluşabilecek risk halleri için revir ve ambulans hizmeti bulunması gerekir. İlk yardımın en çok ihtiyaç duyulduğu yerlerden biri otellerdir. Has Ambulans acil tıbbi müdahale ve ambulans hizmetiyle otellere de en iyi şekilde hizmet vermektedir.
  • İnşaat ve Şantiye: İnşaat ve şantiyeler iş kazalarının en sık yaşandığı yerlerdir. Bu nedenle özellikle revir, ambulans ve sağlık ekibi bulundurulması gerekmektedir. İş sağlığı ve güvenliği açısından inşaat ve şantiyelerde bulundurulacak revir ve ambulans hizmetleriyle birçok kazanın önüne geçebilir, hayati tehlikeyi ortadan kaldırabilirsiniz. Has Ambulans ile hayata sıkı sıkı bağlanın!

Hizmet Bölgelerimiz