Has Ambulans Logo

444 9 018

Uluslararası Hasta Transfer Hizmetleri

7/24 Sağlık hizmeti çözümleri

Uluslararası Hasta Transfer Hizmeti Nedir?

Uluslararası hasta transfer hizmeti, hastaların yurt dışındaki hastaneye, sağlık kuruluşuna ya da bir eve nakledilmesi işlemidir. Kişilerin tıbbi desteğe ihtiyaçları olduğu süreç boyunca sağlık ekibimiz özel ambulans hizmetiyle destek vermektedir. Hasta olan kişinin rahat bir yolculuk geçirmesi için hem sağlığının hem güvenliğinin hem de konforunun sağlanması gerekmektedir.

Has Ambulans vermiş olduğu özel ambulans hizmetinde mesafe gözetmeksizin hizmet vermektedir. Önceliği her zaman hastalarımızın sağlığı olan firmamız en ince ayrıntılara kadar tüm detaylara dikkat etmektedir.

Uluslararası Hasta Transfer Hizmeti
Hava Ambulans Hizmetleri

Uluslararası Hasta Transfer Hizmetinin Çeşitleri

Uluslararası hasta transfer hizmetlerinde evden eve, evden hastaneye ya da hastaneden eve, hastaneden hastaneye şeklinde veya istenilen adrese şeklinde hizmet verilmektedir. Bu hizmette hastalar sağlık ekibinin desteği ile ambulansa alınarak özel gözlem altında istenilen yere nakledilmektedir.

Hasta Taburcu Ambulans Hizmeti

Hastanın taburcu işlemleri yapılacağı sırada sağlık durumunu analiz edilerek bir hazırlık yapılmaktadır. Mavi şeritli hasta nakil ambulansında acil tıp teknisyeni ve ambulans şoförü bulunmaktadır. Hastanın sağlık gidişatına göre bu ekipte doktor veya paramedik de bulunabilir. Durum daha kritik olduğunda kırmızı şeritli acil yardım ambulansı ile nakil işlemi tamamlanmaktadır. Bu ambulansta da acil tıp teknisyeni, doktor veya paramedik ve sürücü bulunmaktadır.

Özel Konfor Hizmeti

Hastanın yaşadığı sağlık problemine göre konfor işlemleri yapılmaktadır. KOAH gibi hastalıkları olan kişiler oksijen desteği sağlanarak, kalça kırığı gibi sorunları olan kişiler özel vakumlu sedye ile ilgili tıbbi destek sağlanarak özel ambulanslarla taşınmaktadır. Ek Sağlık Personeli Hizmeti Uluslararası hasta transfer hizmetlerinde duruma göre ek sağlık personeli görevlendirilmektedir. Ayrıca ambulans nakil hizmetinde genellikle Azerbaycan, Yunanistan, Bulgaristan ve Gürcistan gibi komşu ülkelere nakil yapılması daha doğrudur. Uzun mesafelerde ise hastadan uçuşa uygundur raporu istenir ve onaya göre hava ambulansı ile nakli gerçekleştirilmektedir.

Hava Ambulansı İle Nakil Hizmeti


Nakledilecek hastanın uçuşa uygundur raporunun varlığıyla yapılmaktadır. Hastanın uzak bir mesafeye gidecek olması ya da acil/hızlı gitmesi gerektiği durumlarda verilen bir hizmettir. Hava ambulansıyla verilen nakil hizmetinde hem ambulans uçakla hem ticari uçuşlarda sağlık personeli destek vermektedir. Bu nakillerde havaalanına nakil hizmeti ve apron girişi ambulanstaki ekip tarafından verilmektedir.

Hasta hiçbir şekilde bu süreçte yalnız kalmamaktadır. Ticari olan uçuşlarda hastanın yanına sağlık ekibi ve uygun ekipmanlar sağlanmaktadır. Nakil hizmetinin tamamlanmasıyla birlikte hastamıza isteğine göre gideceği konuma kadar eşlik edilmektedir.

Hizmet Bölgelerimiz